Podlahářství

Podlaha je nedílnou součástí interiéru a proto bychom ji měli mít stále pěknou a moderní. Naše firma se zabývá z velké částí také podlahářskou činností. V této oblasti poskytujeme komplexní služby, a to od doporučení materiálů s vlastní dodávkou, přes návrh, výpočet, montáž, úpravy podkladů (nivelace), pravidelnou údržbu a renovaci dřevěných podlah, jak masivních tak i vícevrstvých. Samozřejmě si můžete u nás objednat pouze montáž, pokud máte materiál již zakoupený.

Zakázky provádíme jak v menších prostorách, jako jsou byty, tak i ve velkých objektech – obchody, úřady, sály atd. Na montáž a dodaný materiál je samozřejmě poskytována záruka dle obchodního zákoníku.

Nabídka služeb

 • prodej laminátových, dřevěných podlah a parket
 • pokládky laminátových, dřevěných podlah se zámkami clik
 • měření vlhkosti
 • pokládky podlahových palubek
 • pokládky parketových vlysů
 • pokládky koberců
 • pokládky PVC
 • zhotovení podkladových roštů
 • provádění samonivelačních stěrek anhydrid a jiné
 • renovace parket, palubek
 • lakování, olejování, voskování, lištování
 • masivní dřevěné podlahy
 • parketové vlysy (parkety)
 • prkenné podlahy

Dřevěné 2–vrstvé podlahy

Dvouvrstvé lamely jsou povrchově upravené z výroby a po položení se již nikterak neupravují. Skládají se z nášlapné masivní vrstvy ušlechtilého dřeva a příčně uložené vrstvy smrkového masivu pro dosažení objemové stálosti. Vrstvy jsou lisovány při vysokých teplotách. Nášlapné vrstvy se liší v tloušťce. Výška nášlapné vrstvy je zpravidla od 3,6 mm do 5 mm, síla této vrstvy umožňuje množství renovací přebroušením. Dvouvrstvé podlahy se lepí plošně.

Dřevěné 3–vrstvé podlahy

Třívrstvá sendvičová konstrukce dřevěných podlah nabízí výhody oproti masivním dřevěným podlahám v konstrukční stálosti. Jsou méně náchylné na tvarové změny vznikající změnou klimatu v místnosti.

Pokládka je prováděna plovoucím způsobem. To znamená, že podlahové dílce nejsou fixovány k podkladu, ale pouze ve spojích, buď vlepením pera + drážky nebo skládáním v suchém zámku.

Celková nižší výška, než je běžná u masivních podlah, umožňuje také pokládku v  prostorech omezujících vestavnou výšku, např. při rekonstrukcích. Rozměry jednotlivých třívrstvých podlah jsou variabilní dle sérií a jejich výrobců. Horní nášlapná vrstva z ušlechtilého masivu je nabízena převážně s hotovou povrchovou úpravou, tedy tak, že se po položení již nikterak neupravují. Síla této vrstvy umožňuje množství renovací přebroušením. Středová příčně uložená vrstva smrkového masivu a spodní protitahová vrstva zajišťují objemovou stálost. Jednotlivé vrstvy jsou během výroby lepeny a následně lisovány při vysokých teplotách.

Dřevěné masivní podlahy, parkety

Masivní prkna a parketové vlysy, neboli parkety, jsou používány již po celá staletí, konstrukce jednotlivých prvků se prakticky nemění. Parkety se nyní víceméně nepřibíjejí hřebíky, ale lepí speciálními lepidly. Podlaha přilepená nevrže a neskřípe, jako u příbíjených parket k podkladovému roštu. Zdokonaluje se také výrobní technologie – přesnost opracování, vysušení, na správnou vlhkost. Masivní dřevo lze mnohokrát přebrousit a podlaha má dlouhou životnost. Dřevo stále pracuje, jeho objem se mění v závislosti na změnách teploty a vlhkosti. Ideální prostředí pro dřevo i pro člověka je teplota kolem 20°C a 60% vlhkost vzduchu. Výrazné změny těchto hodnot způsobují sesychání nebo naopak bobtnání.

Podlaha z masivního dřeva je dlouhodobá investice, umožňuje opakovanou renovaci, ale je náchylná na mechanické poškození a vyžaduje šetrnou údržbu. U paketových vlysů je možné volit mezi několika styly pokládky.

Příslušenství

Malé detaily tvoří velké rozdíly.

Pro celkový vzhled podlahy je proto důležité věnovat patřičnou pozornost doplňkům. Podlahu ale netvoří pouze viditelné doplňky a příslušenství. O komfortu používání rozhodují velkou měrou vhodně zvolené podkladové materiály. Podložky ovlivňují kročejový a prostorový hluk, ale také, a to u podlahového vytápění, míru propustnosti tepla. Doporučujeme pečlivě nastudovat uvedené parametry u jednotlivých typů podladových materiálů.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy se staly již zcela běžnou krytinou v českých domácnostech. Díky nízkým cenám si je vesměs kupují zákazníci, kteří si se svým rozpočtem nemohou dovolit dřevěnou podlahu. Existuje ale významná skupina zákazníků, kteří chtějí laminát a cenová otázka je až druhořadá. Dřevěnou podlahu prostě nechtějí z mnoha důvodu: laminát je zcela určitě odolnější vůči poškození něž pravé dřevo, jsou přesvědčeni, že údržba laminátu je jednodušší než lakovaných hotových parket, je pro ně dřevo prostě měkké.

Současná nabídka laminátových podlah zahranuje třídy zátěže, designy, dekory a provedení, ale navíc také exkluzivní povrchy a struktury téměř k nerozeznání od pravého dřeva.

Vyberte si laminátovou podlahu, která se nejlépe hodí pro Váš účel:

Třída zátěžeTřída odběruVhodné pro
23AC3ložnice, jídelny, dětské pokoje, domácí pracovny
31AC3obývací pokoje, kuchyně, předsíně, ložnice, jídelny, dětské pokoje, pracovny
32AC4hotelové pokoje, chodby, konferenční místnosti, obchody, kanceláře, obývací pokoje, kuchyně, předsíně
33AC5hotelové haly a pokoje, chodby, konferenční místnosti a sály, obchody, kanceláře

Tvrdosti nejpoužívanějších dřevin

MateriálTvrdost dřeva dle Brinella
Javor31
Buk35
Dub34
Jasan38
Smrk12
Habr32
Borovice19
Třešeň29
Ořešák27

Jeseník

tel.: 777 670 021

Ostrava

tel.: 777 670 021

Olomouc

tel.: 733 769 563

Napište nám

Máte–li jakýkoliv dotaz nebo přání, neváhejte a napište nám.